Hakkımızda

  • Uzman Doktor Tuncay BARUT

Uzm. Dr. Tuncay Barut 1971 Elazığ doğumlu. ilk ve orta öğrenimini Elazığ'da tamamladıktan sonra, 1988 de istanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinde başladığı Tıp eğitimini 1994 te tamamladı. Mecburi hizmetini Elazığ'ın Baskil ilçesi merkez sağlık ocağında yaptıktan sonra hep idealinde olan psikiyatri eğitimine 1997 yılında Bakırköy Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesine başladı.

Psikotik Bozukluklar, Nevrotik Bozukluklar, Adli Psikiyatri yanısıra ağırlıklı olarak Alkol ve Madde Tanı ve Tedavi Merkezinde çalıştı.

Aynı Hastanede bir müddet Psikiyatri Uzmanı olarak çalıştıktan sonra 2002 yılında Kartal Dr. Lütfi Kırdar eğitim ve Araştırma Hastanesine geçti.

2002-2003 yılları arasında İzmir 600 yataklı Hava Hastanesinde Askeri psikiyatrist olarak askerlik görevini tamamladı. Halen Kartal Eğitim Araştırma Hastanesine çalışmakta olup, 2008-2009 yıllarında Beykoz ve Paşabahçe hastanelerinde de görev yaptı.

2005 yılında bu yana özel olarak hastalarının takip ve tedavilerini yapıyor bireysel ve çift terapilerine Terap-ist Kliniği'nde ( www.terap-ist.com ) devam ediyor. Çok sayıda meslek içi eğitim veren halkı bilgilendirici konferanslarda konuşmalar yapan, resmi kurum ve kuruluşlara zaman zaman çeşitli konularda seminerler veren psikiyatrist evli ve 2 çocuk babasıdır.